Vlajka Číny

Kategorie:
Čína
Čínská vlajka

Vlajka Čínské lidové republiky tvoří červené pole, kde v horním rohu je žlutá pěticípá hvězda, kterou obklopují čtyři menší hvězdy. Státní vlajky Číny nabízíme ve velikostech:

Varianta
Cena bez DPH
Cena vč. DPH (21%)
30 x 45 cm
280 Kč
339 Kč
60 x 90 cm
540 Kč
653 Kč
100 x 150 cm
550 Kč
666 Kč
150 x 225 cm
2 000 Kč
2 420 Kč
Čínskou vlajku představuje sytě červené pole, v jehož levém horním rohu je umístěna velká žlutá pěticípá hvězda. Tuto hvězdu obklopují čtyři malé hvězdičky, které jsou natočeny tak, aby jeden jejich cíp směřoval právě do středu velké hvězdy, protože velká hvězda symbolizuje jednotu lidu pod vedením komunistické strany a hvězdičky znázorňují základní pilíře čínské společnosti - dělníky, rolníky, malou buržoazii a vlastenecký kapitalismus. K barvám na vlajce přistoupila Čína poněkud jinak než evropské země, které kladou důraz na svobodu, padlé hrdiny nebo svou krajinu. Červenou barvu si Číňané vybrali kvůli tomu, že v asijské kultuře znamená štěstí a speciálně v Číně je také barvou komunistické strany, a žlutá zastupuje žlutou rasu. Čínská vlajka se ve své současné podobě objevila poprvé a byla schválena v roce 1949.

Používáme soubory cookie k optimalizaci našich webových stránek a služeb. Pro naše zásady navštivte sekci obchodní podmínky.